Bordeaux – Brno: Francouzsko-česká oficiální návštěva ve znamení digitalizace

Ve dnech 25. a 26. října se v Bordeaux setkají zástupci francouzské metropole Bordeaux a Brna nad společnou problematikou digitální ekonomiky a programování. Během posledních 10 let je Brno jedním z hlavních center pro rozvoj aktivit souvisejících s programováním, kybernetickou bezpečností a digitalizací.

Sedm firem z oblasti IT a další odborníci představí své projekty a dozvědí se více o ekonomické situaci metropole Bordeaux, kam je bude doprovázet J.E. Petr Drulák, velvyslanec České republiky ve Francii a zástupci města Brna, Francouzsko-české obchodní komory a regionální hospodářské komory Brno.

Před tím, než se zástupci českých firem pustí do bližšího objevování vinařské metropole, budou pozváni ke společné diskusi s potenciálními partnery z oblasti digitalizace. Tato oficiální návštěva bude tedy zároveň příležitostí zabývat se otázkou smart city, tématem vlastním městu Brno, a rozšířit tak možnost dalšího rozvoje vztahů mezi těmito dvěma evropskými ekonomickými centry.

Brno, centrum digitalizace a strojírenství

Brno je již řadu let zapojeno do digitální transformace. Město dalo zároveň vzniku společnostem Avast, ESET a AVG Technologies, které dnes v oblasti antivirových programů mají okolo 40% podílu na světovém trhu.

S více než 4000 absolventy ročně z oblasti informatiky, matematiky, inženýrství a dalších vědních oborů, má Brno, jeho univerzity i výzkumná centra klíčovou roli ve zlepšování systémů kybernetické bezpečnosti, provozu sítí a informačních toků.

Hlavní město Moravy také již více než 59 let hostí Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV), který se letos konal 9. – 13. října. Mezi vystavovateli bylo i 20 francouzských firem, a to v rámci Francouzského pavilonu, který již 15 let organizuje Francouzsko-česká obchodní komora.

Česká republika, 2. obchodní partner Francie ve východní Evropě

České ekonomice a průmyslu se v posledních letech nebývale daří v porovnání se zbytkem Evropské unie, a její úspěchy přitahují na český trh francouzské podniky, které zde hledají partnery pro vstup na český trh či investice.

Za první pololetí letošního roku překonal český export do Francie 100 miliard korun, meziročně vzrostl o 6,2 procenta. Dovoz z Francie přesáhl 70 miliard korun, což znamená meziroční růst o 9,3 procenta. Tempo růstu francouzského dovozu do ČR za poslední tři roky doposud pokaždé překonalo rok předchozí a k rekordním výsledkům spěje i letos. Od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004 se objem českého exportu do Francie ztrojnásobil.

Francouzsko-česká obchodní komora je členem CCI France International, sítě 120 francouzských obchodních komor s působností v 90 zemích. Již od roku 1996 FČOK podporuje vzájemný obchod obou zemí a růst zahraničních trhů.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*