Březen – měsíc frankofonie

Tak jako již každoročně v měsíci březnu, se i letos Francouzský institut v Praze, Velvyslanectví a Kulturní centra frankofonních zemí, společně se sítí Francouzských aliancí v České republice, připojují k 19. ročníku Dnů Frankofonie, organizovanému pod záštitou ministra zahraničních věcí České republiky, pana Martina Stropnického. Bohatost a různorodost frankofonie v jejím kulturním a jazykovém pojetí opět dokazuje množství akcí pořádaných po celé České republice.

Thomas Gunzig, Philippe Favre nebo Olivier Guez jistě potěší všechny milovníky frankofonní literatury svými literárními setkáními. Fotografické výstavy, koncerty či setkání určená mládeži, budou po celý březen ve znamení francouzského jazyka.

Praha, ale zejména regiony

Mezi pořadatelskými městy najdeme Brno, Ostravu, Plzeň, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Chrudim a samozřejmě také Prahu. Pojítkem většiny těchto měst je působení Francouzské aliance, které nejen vyučují Moliérův jazyk, ale propagují i frankofonní kulturu pomocí literárních, hudebních filmových nebo i gastronomických pořadů.

V Plzni se můžete těšit na výstavu komiksů od autora Cil Vert, animovaný filmový klub « Aya de Yopougon », který vás zavede na Pobřeží slonoviny nebo ochutnávku piv z malých francouzských pivovarů a ochutnávku sýrů. Kompletní program v Plzni zde.

V Brně si připravili dvě divadelní představení ve francouzštině Kaamelott (18. 3. 2018) a Turandot aneb kongres překrucovačů (19. 3. 2018), obě v Divadle Druhý Pád. Brněnský program zde.

Filmové žně

Kino 35 představí cyklus frankofonních filmů pro všechny věkové kategorie, a umožní Vám tak nahlédnout do pestrobarevného světa Frankofonie. Výběr toho nejlepšího ze současné frankofonní kinematografické tvorby. Diváci mohou objevit či opětně shlédnout úspěšné snímky posledních let jako Dior a jáYves Saint LaurentI dva jsou rodinaZ Paříže do PařížeVíno nás spojujeDokud nás svatba nerozdělíPolibek od BéatriceNashledanou tam nahořeHappy End atd.

Představí se i díla, která nejsou v české distribuci a naleznete je výhradně ve Francouzském institutu v Praze nebo případně v síti Francouzských aliancí jako například: Barva pleti: medováPhantom BoyDědicovéKluci a Guillaume, ke stolu!Úplně poprvéRabínův kocourSummertime, Louisa na pobřežíKrál a ptákPohádky nociBílí rytířiZloději koníGood luck Algeria a mnoho dalších.

Velkovévodství lucemburské, Švýcarsko, Kanada a Rumunsko nabídnou v rámci tematických večerů projekce koprodukčních filmů. Většina filmů bude uváděna s českými titulky, pouze některé tituly jsou s anglickými titulky.

Rendez-vous na oficiální internetové stránce www.dnyfrankofonie.cz, na které najdete kompletní program!

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1960 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*