Galavečer a Cena Francouzsko-české obchodní komory

Gala CCFT

Dámy ve večerních šatech, pánové s motýlky, šampaňské, kouzelník a nedočkaví finalisté 6. ročníku soutěže o Cenu Francouzsko-české obchodní komory. Galavečer ve velkém sále hotelu Hilton v Praze byl plný překvapení i silných zážitků. Mezi více než 150 hosty v sále byli představitelé francouzsko-české podnikatelské komunity, diplomaté i zástupci české vlády. Partnery večera byly společnosti AXA Česká republika, Edenred, hotel Hilton a Komerční banka.

Cílem Ceny Francouzsko-české obchodní komory je vyzdvihnout příklady malých i velkých firem, které vynikají svým originálním nápadem či přístupem k podnikání a přispívají k rozvoji česko-francouzských obchodních vztahů, stejně jako to činí i samotná Komora. Ocenění těchto úspěšných firem pak může motivovat k aktivnímu přístupu i další společnosti či jednotlivce.

Úvod večera probíhal v neformálním duchu v předsálí a na terase s výhledem na Vltavu. Mezi hosty se sklenkou vína se nenuceně pohyboval kouzelník a svými triky se šátky, provázky či kartami bavil přihlížející dámy i pány. Před půl osmou se otevřely brány hlavního sálu a hosté zamířily ke kulatým stolům se zlatými dekoracemi od A la Maison. Moderátory večera byli Kateřina Etrychová a Lukáš Kovanda, úvodních projevů se zhostil Roland Bourgeois, předseda Francouzsko-české obchodní komory, Roland Galharague, velvyslanec Francie v ČR a Petr Očko, náměstek ministryně průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace.

Podnikatelské příběhy, inovace i odpovědnost

Rytmus večera určovalo udílení Cen Francouzsko-české obchodní komory ve čtyřech kategoriích. Nejlepší projekty a vítěze vybrala devítičlenná odborná porota, která se navíc rozhodla udělit i Zvláštní cenu poroty kuchaři a someliérovi Jonathanu Jacquetovi, který podniká pod značkou Monsieur Bouchon.

V kategorii Podnikatelský příběh si pro diplom a vázu přišli Kevin Gestin a Faical Orakzai s projektem správy krátkodobých pronájmů easy BNB. Nejlepší technologickou inovací je podle poroty unikátní systém tepelného hospodářství pro budovu V-Tower na pražském Pankráci, který dodala Veolia. Za mnohostrannou a dlouhodobou společenskou odpovědnost získala cenu společnost Accenture. V kategorii Odpovědná firma v oblasti environmentální si pozornost poroty zasloužil Groupe SEB, který garantuje opravitelnost svých výrobků minimálně po dobu deseti let a tento princip eko-koncepce, tedy tvorby designu s ohledem na životnost a opravitelnost výrobku, je nejvýše na hodnotovém žebříčku cirkulární ekonomiky.

Více o laureátech Ceny FČOK se dozvíte v tomto článku

Autorem porcelánových váz pro vítěze Ceny FČOK je český designér Milan Pekař.

Gastronomické a hudební zážitky

Neopomenutelnou součástí galavečera je samotná večeře, která v tomto případě sestávala z tříchodového menu a francouzského a moravského vína, které dodali Chez Greg a Vinselekt Michlovský. Překvapením i dezertem byl dort u dílny rodinné čokoládovny Choco café, kteří společně zakrojili čestní hosté a partneři večera. Hudební doprovod večera obstaral začínající klavírista Patrik Kačo.

Po skončení hlavního programu večera na hosty čekalo hudební překvapení v podobě jihlavské kapely The Shots, která hrála chytlavý výběr skladeb a písniček od tanečních až po české muzikály. Před fotostěnou a selfiematem vznikaly humorné fotografie se stylovými doplňky, do focení se zapojil i tým Komory. Na cestu domů dostávali hosté dárkovou tašku od A la Maison a Avène, ve které byl i časopis Contact s výsledky Ceny FČOK a články o jednotlivých laureátech i finalistech.

« 1 z 4 »

Fotogalerie z předsálí

« 1 z 2 »

 

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1960 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*