Česko se prezentuje na strojírenském veletrhu Global Industrie ve Francii

Češi na veletrhu Global industrie v Lyonu. Zleva Robert Keil CzechInvest, Vítězslav Blažek CzechTrade, Michal Macko Francouzsko-česká obchodní komora

Největší průmyslový veletrh ve střední a východní Evropě je brněnský Mezinárodní strojírenský veletrh, ve Francii je to Salon Global Industrie, který se koná tento týden ve francouzském Lyonu. Českou republiku a její přednosti pro francouzské firmy tam představuje také Francouzsko-česká obchodní komora ve spolupráci s Veletrhy Brno. Mezi dvacítkou českých vystavovatelů figuruje i  Czechtrade, pořadatel oficiální české účasti.

První ročník Global Industrie se konal v březnu 2018, tehdy ještě v Paříži. Na výstavní plochu 100 000 m2 přijelo 2 254 vystavovatelů, kteří přilákali 40 800 návštěvníků. Mezi vystavovateli jsou z velké části finální výrobci strojírenských zařízení. Midest 2019, který je součástí veletrhu Global Industrie, je pak úzce profilovaný veletrh se zaměřením pouze na strojírenské subdodávky. Veletrh se koná v Lyonu, regionu s velkou koncentrací strojírenských firem, od 5. do 8. března 2019.

Zahraniční vystavovatelé představují na Global industrie 40 %, českých firem najdeme na veletrhu celkem dvacet. Patří mezi ně i Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK), která poskytuje širokou škálu poradenských služeb českým i francouzským malých a středním firmám, které chtějí podnikat na zahraničním trhu. Každoročně FČOK přispěje takto k rozvoji více než 60 firem, pro něž zpracuje na 110 obchodních projektů, jako jsou studie a analýzy trhu, vyhledání zaměstnanců, založení pobočky nebo správa účetnictví. FČOK je nezávislá organizace, která se samofinancuje.

Francouzsko-česká obchodní komora je také již 16 let pořadatelem Francouzského pavilonu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Na 300 metrech výstavní plochy se vždy prezentuje dvacítka francouzským průmyslových podniků, jež zde navazují vztahy s potencionálními českými klienty i dodavateli.

Jednatel Michal Macko a Martin Dytrych jsou na veletrhu Global Industrie v Lyonu na stánku Francouzsko-české obchodní komory 4G 100 až do tohoto pátku.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*