Ekonomická debata Francouzsko-české obchodní komory s centrálním bankéřem

Quo Vadis by CCFT

Francouzsko-česká obchodní komora uspořádala diskusi o ekonomických výhledech na rok 2019 se dvěma význačnými hosty: Vojtěchem Bendou z České národní banky a Janem Vejmělkem, hlavním ekonomem Komerční banky. Akce s názvem Quo Vadis se účastnila padesátka hostů z řad členských společností Francouzsko-české obchodní komory.

Vojtěch Benda na semináři pořádaném ve spolupráci s Komerční bankou v jejich renovovaných prostorách na Václavském náměstí vyjádřil pochybnosti, zda se naplní scénář posilující koruny, jak centrální banka ve své prognóze předpokládá. Neposilující koruna by pak podle něj vytvořila prostor pro zvýšení úrokových sazeb. Jan Vejmělek doplnil, že Komerční banka pro letošek vidí prostor pro dvojí zvýšení sazeb (v květnu a srpnu) s tím, že také vnímá zvyšující se pravděpodobnost, že by k tomuto kroku mohla ČNB přistoupit již v březnu. Rozhodne koruna a únorová inflační data.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*