FČOK se zapojila do jarního úklidu na Praze 8 v rámci akce “Ukliďme Česko 2018”

Rangeons la Tchéquie / Uklidme Cesko (CCFT/FCOK), 6. 4. 2018

Západní část Proseckých skal je hojně navštěvovaná  oblast jak turisty, rodinami s dětmi, tak pejskaři. Je využívána i k zimním radovánkám, má řadu přirozených cest, cyklostezek, i terénních překážek. Při procházkách zde potkáte běžce, atleti využívají nedaleký stadion AC Praha 1890 pod Proseckými skalami v sousedství ulice Pod Pekařkou. Také západní část má sice statut chráněné přírodní památky, ale je využívána jako volně přístupná plocha bez návštěvního řádu a také bez pravidelného úklidu.

Městská část Praha 8  zahájila jednání s magistrátem hlavního města Prahy, který je vlastníkem těchto pozemků, o jejich svěření do péče, aby mohla  tuto zelenou a lesní plochu  lépe využít k  volno-časovým aktivitám svých občanů a ostatních návštěvníků. Ukázalo se, že několikeré roční posekání travnatých porostů  bez navazujícího úklidu nestačí. V rámci akce Ukliďme Česko byla tato lokalita uklizena v roce 2016, ovšem letos zase volala po dalším úklidu.

Díky iniciativě Francouzko-české obchodní komory zapojit se na Praze 8, kde firma sídlí, do akce  Ukliďme Česko, bylo možné zorganizovat úklidovou akci i letos. K úspěchu přispěla i pomoc pana Milana Šebesty, místního obyvatele, který se aktivně zapojuje do debat o správě Proseckých skal a usiluje o zlepšení stavu této oblasti.

Jarní úklid proběhl v  pátek 6. dubna, zúčastnilo se ho 8 zaměstnanců Francouzsko-české obchodní komory, 6 zaměstnanců jejích členských firem (Atalian, hotel Duo a ADP) a zapojilo se i 5  občanů Prahy 8. Odpady rozptýlenými po celém území bylo naplněno 42 plastových pytlů, které zaplnily téměř jeden velkoobjemový kontejner. Celé akci přálo počasí a dík patří všem, kteří se zapojili jak do přípravy akce, tak do vlastního úklidu.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*