Festival francouzského filmu Crème de la Crème

Pátý ročník přehlídky francouzských filmů zahájí v pátek 11.5. premiérou životopisného snímku GAUGUIN o nekompromisním vizionáři a osobitém malíři Paulu Gauguinovi, kterého fenomenálně ztvárnil Vincent Cassel.

Přehlídka francouzských filmů Crème de la crème uvede hned dva snímky v předpremiéře. Bláznivou komedii Gangsterdam, která vypráví o partě mladých lidí, která se zaplete do pašování drog v Amsterdamu. Novinkou na českých plátnech budou i vzájemně propojené osudy tří rodin ve snímku Ohrožené druhy režiséra Gillese Bourdose.

Program pátého ročníku přehlídky doplní divácky oblíbené francouzské snímky: těšit se můžete na Velkou cenou poroty v Cannes ověnčené LGBT drama 120 BPM režiséra Roberta Campilla, 108 zrestaurovaných krátkých snímků zakladatelů kinematografie ve výjimečném dokumentu Bratři Lumiérové, nesmrtelné pouto matky a syna ve výpravné filmové adaptaci slavného románu Příslib úsvitu či životopisný příběh světoznámého oceánografa Jacquese-Yvese Cousteaua pojmenovaný Odysea.

Celý program přehlídky je k nalezení na www.filmeurope.cz nebo na stránkách kin Lucerna a Evald.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1878 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*