Firmy vynikající originálními nápady podporuje v rámci Ceny FČOK také Komerční banka

Pro Komerční banku (KB) jakožto dceřinou společnost jedné z největších a nejstarších bank ve Francii – Société Générale (SOGE) –  jsou francouzsko-české obchodní vztahy velmi důležité. V České republice totiž působí na 500 francouzských firem, a Francie je tak historicky čtvrtým největším zahraničním investorem u nás.

Obchodní aktivitu klientů Komerční banky ve vztahu k Francii dokládá i objem jejich zahraničního obchodu s touto destinací. Jenom za loňský rok realizovalo osm a půl tisíce našich zákazníků exportní či importní transakce s Francií, a to v celkovém objemu přes 267 miliard korun.

Komerční banka proto usiluje o podporu francouzsko-českých (nejen) obchodních vztahů hned několika způsoby. Tím nejvýraznějším je samozřejmě usnadnění mezinárodního platebního styku francouzským společnostem působícím současně v ČR, nadnárodním koncernům s působností mimo jiné ve Francii i v ČR, ale i českým firmám s obchodními aktivitami ve Francii. Každodenně pro ně zajišťujeme mnoho služeb v oblasti cash managementu.

Díky spolupráci s mateřskou bankou Société Générale mohou naši klienti z řad mezinárodně působících  klientů využívat například multibankovní aplikaci internetového bankovnictví, ve které mohou spravovat své účty vedené v různých bankách v různých zemích. Kromě verze pro internetové bankovnictví je k dispozici rovněž varianta pro mobilní bankovnictví. V kombinaci s dalšími aplikacemi a systémy z dílny SOGE a KB jsme tak schopni pokrýt i ty nejnáročnější a často velmi specifické požadavky nadnárodních firem kladené na služby cash managementu. Mnohým z nich šijeme řadu služeb doslova na míru.

Další formou (i když nepřímé) podpory francouzsko-českých vztahů jsou například služby naší KB Expat Premium Branch – specializované pobočky pro cizince žijící v ČR, členství v Klubu patronů Francouzsko-české obchodní komory (FČOK), ale i celá řada dalších aktivit. V minulých letech jsme pravidelně formou partnerství podporovali například Festival francouzského filmu v ČR.

Členem Francouzsko-české obchodní komory jsme už od roku 2001, kdy jsme se stali součástí celosvětově působící finanční skupiny Société Générale s mateřskou společností ve Francii. Od té doby jsme se připojili k podpoře řady aktivit Komory zaměřených na posílení a kultivaci francouzsko-českých obchodních vztahů, včetně udělovaných Cen FČOK. Jsme rádi, že můžeme být partnery ocenění, které vyzdvihuje firmy vynikající originálními nápady či přístupy k podnikání, investující do nových technologií a přispívající svými aktivitami na poli společenské odpovědnosti k trvale udržitelnému rozvoji,“ říká Dita Pasquier, která je v Komerční bance vrcholově odpovědná za strategii a rozvoj produktů a služeb v oblasti firemního financování. Kromě toho je také členkou představenstva Francouzsko-české obchodní komory.

Cena FČOK 2019

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*