Francouzské dny v Hradci Králové

Blížící se začátek nového školního roku vás zneklidňuje? Zachovejte klid, Francouzská aliance v Pardubicích se o všechno postará! V září jste zváni na bohatý kulturní program: kuchařské ateliéry, zasvěcení do Moliérova jazyka, koncert cikánského swingu, pétanque, filmový večer, francouzský trh, odhalení intrik a tajemství na Zámku ve Versailles… Rozumíte dobře, Francie bude poctěna v Hradci Králové během Francouzských Dnů od 19. do 22. září! Vstup dobrovolný a pro všechny!

Pétanque – 19. 9. – 16h00 – Venkovní prostor u Studijní a vědecké knihovny
Léto už nám pomalu končí, ale vy byste si ho ještě chtěli prodloužit? Přijďte se naučit a zahrát si Pétanque a další oblíbené francouzské koulové hry.
Vstup volný

Kreativní ateliér, Tvoje dílna 20. 9. – 15h30-16h30 / 17h-18h – Kavárna Vozáb
Vyjádřete svoji kreativitu během ateliéru výroby koupelových koulí. Je pouze na vás vybrat ten správný parfém dle vašeho gusta, například jiho-francouzskou levanduli. Okamžik odpočinku a pohody je zaručen! Abychom lépe vyhověli vašim časovým možnostem, můžete si vybrat jeden ze dvou 60ti minutových ateliérů. Pospěšte si, počet míst je limitován!
Vstupné 150Kč
Rezervace na af@afpardubice.com/ tel: +420 466 501 457
Kapacita míst: 10 osob/ ateliér

Káva po francouzsku20. 9. – 18h00 – Kavárna Vozáb
Frankofilové, začátečníci i pokročilí, přijďte si popovídat francouzsky ve veselé atmosféře. Čekají vás kvízy, hry a spousta dalších zábavných aktivit, se kterými se francouzština stane mnohem snadnější!
Vstup volný

Filmový večer – 20. 9. – 19h00 – Kavárna Vozáb
Hned po Kávě po francouzsku vás zveme na promítání francouzsko-belgického filmu Les garçons et Guillaume, à table! Tato komedie bude ve francouzštině s českými titulky. Zábava zaručena!
Vstup volný

Tematická přednáška o Bretani – 21. 9. – 17h00 – Studijní a vědecká knihovny
Bretaň: rajské krajiny, gastronomie… Přijďte poznat všechna tajemství tohoto kraje, pokladu Francie. Přednáška proběhne ve francouzštině s tlumočením do češtiny. Budete mít příležitost také ochutnat místní tradiční pokrm – slavné bretaňské placky!
Vstup volný
Rezervace na: vladimira.buchtova@svkhk.cz

Poslední trik Georgese Mélièse – 22. 9. – 17h00 – Divadlo Drak
Jak se stát nesmrtelným? Existuje na to trik! Divadelní představení, které je poctou světu kouzel, filmu a imaginace.
Vstupenky k zakoupení na: www.draktheatre.cz nebo www.hkpoint.cz
Pozor: Pokud již nenaleznete volné vstupenky, kontaktujte Alianci.
Vstupné: 120Kč

Koncert Nos Dames a degustace vína a sýrů – 22. 9. – 18h30 – Divadlo Drak
Přijďte zakončit festival ve veselé hudební atmosféře! Na konci koncertu si popovídáme nad sklenkou vína a samozřejmě budeme moci ochutnat slavný francouzský sýr.
Vstup volný
Rezervace na: af@afpardubice.com

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1979 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*