Francouzští manažeři věří v růst a hledají zaměstnance

Po třech letech úsporných opatření a téměř nulového hospodářského růstu čekají podle francouzských manažerů tamní firmy lepší léta. Vyplývá to z celosvětové studie KPMG, kterou realizovala na začátku listopadu. Podle studie 80 % manažerů ve Francii věří v pozitivní vývoj svých firem v roce 2016, zatímco ve Velké Británii je to jen 71 % a v Německu pouhá polovina manažerů (51 %). Nejmenší důvěru ve své národní hospodářství mají Američané (31 %), Evropané jsou jejich protipólem se 71 %.

Důvodů k optimismu mají francouzské firmy hned několik: posílení dolaru vůči euru, nízká inflace, dynamika amerického trhu a program kvantitativního uvolňování ECB. Optimismus okomentoval i prezident KPMG Jay Nirsimloo.

„Vzhledem k odlišnému ekonomickému cyklu Evropy a Severní Ameriky s Asií, můžeme ve Francii pozorovat optimismus a vyšší očekávání, než v ostatních zemích. Šéfové francouzských firem například očekávají v roce 2016 velmi dobré finanční výsledky, i přes omezení na trhu. mají stejný sklon jako jejich kolegové najímat lidi a rozvíjet růstové strategie, ale ještě s větší razancí, jako by chtěli dohnat ztracený čas.“

Několik let se šetřilo, studie KPMG ukazuje, že teď se Francouzi naopak chystají k mezinárodní expanzi. Manažeři 84 % francouzských firem předpokládají, že do tří let budou jejich příjmy ze zahraničí vyšší, než jsou v současnosti. Největší potenciál spatřují v americkém (79 %) a čínském (71 %) trhu, na evropský trh chce směřovat 45 % firem.

Sebedůvěru francouzských firem potvrzuje i plán zaměstnat nové lidi, 48 % se chystá zvýšit stav zaměstnanců o 10 či více procent, zatímco stejné plány má jen 17 % manažerů-respondentů všech zemí dohromady.

Zdroj: KPMG, Le Figaro

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1906 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*