GEFCO a BERGE podepsaly dohodu o vytvoření největší španělské společnosti zajišťující logistiku hotových vozů

Oznámení o vzniku nové společnosti BERGÉ GEFCO přichází jen několik dní poté, co společný podnik obou gigantů automobilové logistiky schválila Evropská komise. Firma jen ve Španělsku disponuje více než 3 miliony m2 skladovacích ploch pro 120 000 vozidel, flotilou 700 nákladních aut, 100 železničních vagonů a 40 000 m2 dílenských ploch.

BERGE GEFCO S.L. společnost vlastněná oběma partnery z 50 %, na začátku ledna získala kompletní souhlas regulačního úřadu a může tedy spojit síly obou firem a rozšířit nabídku služeb pro klienty i rozvíjet nové služby. BERGE GEFCO fakticky začala fungovat od ratifikace dohody oběma stranami 2. ledna 2019 a stala se dynamickým lídrem španělského trhu logistiky hotových vozidel.

Spojením zdrojů a kombinací zkušeností a dovedností společnost BERGE GEFCO výrazně navýší přepravní i skladovací služby pro své zákazníky. Tímto krokem upevní společnost svou vedoucí pozici na trhu, který je jedním z největších na světě- ve Španělsku se ročně vyrobí více než 3 miliony vozů. Zákazníci mají nově k dispozici 3,4 milionu m2 skladovacích ploch ve skladech i přístavech, tedy plochu pro uskladnění 120 000 aut a zároveň flotilu 700 nákladních vozů a 100 železničních vagonů, které pokryjí poptávku po transportních službách.

“Joint-venture BERGE GEFCO upevní naše vedoucí postavení na trhu automobilové logistiky,“ okomentoval tento zásadní krok Luc Nadal CEO společnosti GEFCO. „Nově vzniklá společnost je schopná předvídat potřeby trhu ve velmi dynamickém kontextu a rozvíjet inovativní řešení přizpůsobené potřebám našich zákazníků, partnerů i zaměstnanců.“

Nové služby splní rostoucí potřeby trhu

BERGE GEFCO pokryje širokou nabídkou služeb potřeby pro trh nových i ojetých vozů. Ve skutečnosti je v segmentu ojetých vozů jediným poskytovatelem schopným zajistit všechny logistické i doplňkové služby z vlastních zdrojů. Řešení pro výrobce vozů, leasingové společnosti a dealery aut zahrnují přepravu, skladování, technické služby, inspekce, postprodukční úpravy vozů, dodávky aut, vehicle remarketing, řízení prodeje (online/ aukce/ vývozy) i správu a řízení vozového parku.

 

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1960 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*