Gemrot + Veverka + Netopil + FOK

Tomas Netopil + FOK, 1. 2. 2018 (CCFT / FCOK)

Málokdy vzbudí premiéra současného díla tak příjemné pocity a dojmy, jaké se podařilo vyvolat Jiřímu Gemrotovi Hobojovým koncertem. V abonentním večeru Pražských symfoniků FOK, na něž zavítala i třicítka hostů z řad členských společností Francouzsko-české obchodní komory, zazněla skladba v podání Viléma Veverky a dirigenta Tomáše Netopila jako fascinující kombinace invence, kompozičního umu a interpretačního mistrovství.

Skladby Jiřího Gemrota se hrají po celém světě, na což je právem hrdý. Zmiňovaný Hobojový koncert vznikl přímo na míru pro Viléma Veverku a posléze i s vědomím, že dirigovat bude Tomáš Netopil. To se odrazilo i v obsazení orchestru a v sólovém partu pro hoboj, který ve Veverkově podání okouzlil publikum v Obecním domě. Na úvod koncertu zazněla choreografická báseň La Valse od Maurice Ravela a večer uzavřela Frantastická symfonie op. 14 Hectora Berlioze.

O přestávce a po skončení koncertu byl pro hosty FČOK otevřen secesní Slovácký salónek, kde nad číší vína mohli probrat čerstvý kulturní zážitek přímo s autorem hudby Jiřím Gemrotem nebo ředitelem FOK Danielem Sobotkou.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1960 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*