Koncert Královny Středomoří odstartoval Letní slavnosti staré hudby

(c)_PetraHajska

Jmenovaly se Armida, Faidra či Kirké, spojovala je krása, dramatické osudy, ale také moře, u něhož se jejich příběhy odehrávaly. Dodnes žijí mimo jiné v barokních operách, což připomenul zahajovací koncert Letních slavností staré hudby s názvem Královny Středomoří v pražském Divadle na Vinohradech. Jeho protagonistkou byla přední francouzská sopranistka Véronique Gensová, kterou doprovodil soubor Les Ambassadeurs. V publiku naslouchali i členové a příznivci Francouzsko-české obchodní komory, jež se také zapojila do propagace jedinečného koncertu.

„Francouzská barokní hudba je zvláštní fenomén. Pro mě je to navíc ta nejosobnější, nejniternější záležitost. Vyrostla jsem na ní a dodnes mě dokáže přenést do úplně jiného světa, delikátního, sofistikovaného,“ uvedla Gensová. „V té hudbě je zakódovaná rafinovanost a ušlechtilost celé tehdejší doby. V harmoniích, v deklamaci textu i v hudebních ozdobách,“ dodala.

Více informací k celému festivalu s podtitulem Mediterraneo najdete zde.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1960 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*