Konkurz na tanečnici

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA vypisuje konkurz na tanečnici do nového projektu z cyklu Tanec v galerii. Hledáme tanečnici ve věku 25 až 45 let pro duet Petry Fornayové ve veřejném prostoru Petřínských sadů u sochy K. H. Máchy. Premiéra v rámci Pražského Quadrienale 16. 6. 2019. Spolupráce bude honorována.

O projektu

Projekt sleduje v rámci činnosti Centra choreografického rozvoje SE.S.TA linii intenzivní mezioborové vazby specifických uměleckých žánrů (poesie, tanec, sochařství). Jak se mohou materializovat v jedinečném veřejném prostoru, na všeobecně známém a sdíleném, až kultovním místě zlidovělé romantické tradice, ztělesněné ikonickou sochou Karla Hynka Máchy – patrona milenců – v Praze na Petříně. Vycházíme z předpokladu, že čím početnější a různorodější jsou místa, kde jsou lidé podněcováni k vlastní jedinečné reakci, kde vědomě pobývají a nikoli pouze bezděčně procházejí, tím kvalitnější je veřejný život města obecně.

Místo realizace: veřejný prostor Petřínských sadů u sochy K. H. Máchy

Petra Fornayová je režisérka, choreografka, interpretka, herečka a publicistka. Vytvořila řadu autorských divadelně-tanečních představení, spolupracovala s mnoha choreografy, režiséry a hudebníky. Její autorská představení byla uvedena na festivalech v Čechách, na Slovensku i jinde po Evropě. Spoluzaložila divadlo A4, založila a řídí festival NuDance Fest a je členkou redakční rady magazínu pro současné umění VLNA. Za roli ve filmu Juraje Lehotského Nina byla nominována na cenu Slnko v sieti 2018.

Harmonogram

  1. 3. konkurz
    7.–13.6. zkoušení, výzkum v terénu
    14.–16.6.          intenzivní zkoušení
    16.6.                uvedení

Průběh konkurzu

Místo: Taneční studio Truhlárna, Koněvova 929/19, 130 00 Praha 3, Žižkov
Termín: 29. 3. od 10.00 do 15.00 hodin
V 10.00 hodin proběhne prezentace projektu, následovat budou dvě kola konkurzu:
1. kolo výběru: krátké taneční improvizace podle zadání
2. kolo výběru: společná diskuse o tématu
Výsledky oznámíme v 15 hodin.

Deadline pro přihlášení: 28. 3. do 16.00 hodin

Hlaste se prostřednictvím zaslání profesního CV na e-mail: eva.dryjova@se-s-ta.cz.

Kontakt: Eva Dryjová, eva.dryjova@se-s-ta.cz, +420 607 548 259

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1960 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*