Macronův dopis evropským občanům

Macron EU
Source / Zdroj: Politico

Tři měsíce před volbami do Evropského parlamentu zveřejnil Emmanuel Macron dopis evropským občanům. V projevu, který byl přeložen do dvaceti čtyř jazyků, představil svou vizi Evropy.

V úvodu se francouzský prezident zaobíral situací v Británii, přičemž Brexit označil jako symbol evropské krize. Podle něj je Brexit odmítnutím starých pořádků, které nenabízí žádné východisko. Vznikl na základě lží a nezodpovědnosti, které v budoucnu mohou zničit celou Evropu.

Dále zdůraznil, že abychom byli schopni čelit ostatním světovým mocnostem, potřebujeme jednotnou a silnou Evropu. Bez ní evropské země nemohou vzdorovat například velmocem v oblasti technologií.

Svoboda, ochrana, pokrok

Pro dosažení výše zmíněných cílů vytyčil francouzský prezident tři pilíře: svobodu, ochranu a pokrok.  Navrhuje vytvoření Evropské agentury pro ochranu demokracie a v rámci zachování nezávislosti požaduje zákaz projevu nenávisti a násilí na internetu, protože respekt k jedinci je podle jeho slov základ naší civilizace a naší důstojnosti.

Dále navrhuje společnou azylovou politiku a jednotné a důsledné kontroly na všech hranicích Schengenského prostoru. Na závěr se Macron zasazuje o stejný plat pro všechny na stejných pracovních pozicích a o evropský minimální plat. Vyzdvihuje důležitost snížení emisí a navrhuje vytvoření Evropské banky pro klima a Evropské rady pro inovace.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*