Metallica: Francie na jednu noc

Na české kulturní scéně vznikl unikátní hudebně-kinematografický projekt. Během jediného večera, ve čtvrtek 7. února 2019, se ve stovce kin po celé České republice bude promítat záznam koncertu kapely Metallica z jihofrancouzského Nîmes. Za projektem stojí společnost Beverly Matous Distribution, ve spolupráci s Metallica management. partnerem večera je také Francouzsko-česká obchodní komora.

Koncertní kulisa, kterou Metallica zvolila jednoho červencového večera roku 2009, dodala jejich vystoupení magickou atmosféru. Starořímský amfiteátr v Nîmes je nejzachovalejší arénou na světě. I za bílého dne a bez lidí sálá z tohoto architektonického monumentu genius loci. Což teprve večer, kdy tmu prořezává palba světel a ohňů, kdy řvoucí dav fanoušků vyvolává jména „gladiátorů novodobých”. Hetfield, Hammett, Trujillo a Ulrich vstupují do arény za tónů filmové hudby Ennia Morriconeho. Že z tak výjimečného prostředí pořídí Metallica záznam je logický počin. A právě ten se bude na začátku února promítat v českých kinech.

Předpremiéra ve spolupráci s partnery uvedení (Harley Davidson Praha, Kytary.cz, Metalshop, Rock radio a Francouzsko-česká obchodní komora) proběhne v pražském kině Lucerna v neděli 3. února 2019 ve 20.00 hod. Pro prvních 20 přihlášených členů FČOK je vstup zdarma (maximálně 2 vstupenky na osobu).

Přehled všech kin, která koncert uvedou, je k dispozici zde. Ukázka z koncertu je také na Youtube.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1960 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*