Ozvěny filmového festivalu Czech-In ve Francouzském institutu v Praze

Festival českých a slovenských filmů Czech-In existuje ve Francii od roku 2009. U příležitosti oslav 10. výročí založení tohoto festivalu nabídnou organizátoři divákům Kina 35 v průběhu letošního roku sérii snímků, jež byly vybrány, aby francouzskému publiku představily českou a slovenskou kinematografii. Všechny snímky budou opatřeny i francouzskou verzí a jednotlivé projekce budou doplněné debatou tlumočenou do francouzštiny.

Tento nový filmový cyklus v Kině 35 spouštíme v únoru dvěma projekcemi: večer zahájí snímek «  Odcházení » režírovaný Václavem Havlem. Tento snímek z roku 2010 je inspirován stejnojmennou autorovou divadelní hrou. Po projekci bude následovat debata s producentem Jaroslavem Boučkem.

Druhý film « Kandidát » je česko-slovenskou koprodukcí z roku 2013 režírovanou Jonášem Karáskem. Snímek byl natočen podle knižní předlohy Maroše Hečka a Michala Havrana. Jedná se o politickou frašku, která poukazuje na moc médií manipulovat s informacemi a na nekalé praktiky na politické scéně.

Kino 35, Francouzský institut v Praze, Štěpánská 35, Sobota 16. února v 18:30 a ve 21 hodin

Více informací. 


ODCHÁZENÍ režie Václav HAVEL. Drama, ČR 2011. 97 min

Tento ojedinělý režisérský počin uznávaného dramatika a bývalého československého prezidenta Václava Havla je filmovou adaptací autorovy stejnojmenné divadelní hry z roku 2008, která byla úspěšně uváděna na domácích i zahraničních scénách. Film pojednává o zlomovém bodu v lidském životě. Dr. Vilém Rieger, který dlouhá léta zastával funkci kancléře, o svůj post nedávno přišel a neumí se s tím vnitřně vyrovnat. I když se snaží nedávat to najevo, zhroutil se mu svět. V konfrontaci se svým bezskrupulózním nástupcem navíc zjišťuje, jak málo znal lidi, kteří jej obklopovali. Tento netrpělivě očekávaný snímek rozpoutal po svém uvedení do kin vášnivé debaty v českých médiích.

KANDIDÁT režie Jonáš KARÁSEK.  Thriller, komedie, Slovensko /ČR, 2013. 106 min.

Adam Lambert je úspěšný, vlivný a chamtivý majitel reklamní agentury. Je přesvědčený, že je schopen udělat hvězdu z kohokoli, i z naprosté nuly. V předvečer prezidentských voleb se vsadí se svým největším a nenáviděným rivalem, že díky dobře postavené kampani dokáže udělat prezidenta z nejméně populárního a naprosto neznámého kandidáta. Snímek je nemilosrdným obrazem zlomoci médií, jež díky manipulaci se skutečností a událostmi dokáží přetvářet svět.

Cena : 100,- Kč za projekci

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*