PKF — Prague Philharmonia uvede s Harrym Bicketem operní a baletní hudbu 18. století s 15% slevou pro členy FČOK

Ve středu 8. května představí britský dirigent a expert na hudbu 17. a 18. století Harry Bicket v sezoně orchestru PKF — Prague Philharmonia v pražském Rudolfinu hudbu Jeana-Philippa Rameaua, Christopha Willibalda Glucka a Ludwiga van Beethovena. Tentokráte bude PKF „cestovat“ mezi Vídní a Paříží 18. století a mezi antickou tragédií a osvícenstvím. Rudolfinum rozezní operní a baletní hudba.

„Pokud nejsme odvážní, skončíme pouze u toho, že jsme hezcí. Být jen hezký pro mne není samo o sobě zajímavé,“ metaforizuje v jednom z rozhovorů své chápání hudby Harry Bicket. Sympatický, vzdělaný a na první pohled kultivovaný umělec převzal roce 2007 od Trevora Pinnocka vedení předního britského starohudebního ansámblu The English Concert, aby jeho repertoárové těžiště otočil o sto osmdesát stupňů k dílům vokálně-instrumentálním.

V Praze uvede vedle suity z opery Les Boréades a předehry k opeře Ifigenie v Aulidě i méně známou hudbu k baletu Stvoření Prométheova Ludwiga van Beethovena. Přeneseme se tak do zimy 1800–1801, kdy třicetiletý Beethoven svádí jednu z největších bitev svého života. Začíná ztrácet sluch. „Ale jaké pokoření, když někdo vedle mne stál a zdálky slyšel flétnu, a já neslyšel nic. Takové příhody mne přiváděly na pokraj zoufalství, chybělo jen málo a sám bych byl ukončil svůj život – zadržovalo mne jen umění; ach, zdálo se mi nemožné, abych opustil svět dříve, dokud jsem nevytvořil všechno, k čemu jsem se cítil povolán. Snad bude lépe, snad ne, jsem připraven. Božství, ty shlížíš do mého nitra, ty je znáš, ty víš, že v něm sídlí láska k lidem a náklonnost k dobrým skutkům,“ píše v tzv. „Heiligenstadtské závěti“ z roku 1802.

Gluck. Rameau. Beethoven

Středa 8. května 2019 od 19.30 hodin
Dvořákova síň Rudolfina
Detail koncertu: https://www.pkf.cz/clanek/414-marna-snaha-ludwiga-van-beethovena/

Sleva 15 % pro členy Francouzsko-české obchodní komory. Rezervace na vstupenky@pkf.cz (od předmětu prosíme uvést FČOK).

Čtěte rozhovor s Harrym Bicketem zde.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*