PKF— Prague Philharmonia rekapituluje uplynulou sezónu a zve na další

Je to neuvěřitelné, ale 1. ledna se PKF — Prague Philharmonia přehoupli do 25. roku existence! Rok 2018 skončil a PKF může s čistým svědomím konstatovat, že pro českou kulturu udělali opravdu mnoho. Nahráli svou první profilovou desku u světového gigantu Warner Classics, která se v listopadu 2018 dostala mezi 10 nejlepších novinek týdne BBC Music Magazine. Natočili album pro Deutsche Grammophon. Jako druhý český symfonický orchestr v historii vystoupili na jednom z nejvýznamnějších evropských festivalů ve francouzském Besançonu. Hráli v prestižních sálech Evropy – mnichovském Gasteigu či vídeňském Konzerthausu. Byli hostem největších českých festivalů: Pražského jara s Julianem Rachlinem, Smetanovy Litomyšle s Javierem Camarenou a Českého Krumlova se Sondrou Radvanovsky a Piotrem Beczalou. Pokračovala jejich rezidence v Královské opeře Muscat v Ománu. A pražskou hudební scénu obohatili pěti světovými premiérami. Celkem na koncertní řady PKF — Prague Philharmonia posluchači zakoupili 21 402 vstupenek.

Emmanuel Villaume, který šéfuje opeře v Dallasu a zároveň vede český orchestr PKF – Prague Philharmonia, se ve Vizitce na Českém rozhlasu Vltava zamýšlí nad specifickou profesí dirigenta, zmiňuje obtížnou ekonomickou situaci pražského tělesa a nevyhýbá se ani ožehavým tématům, jako je kampaň #meetoo, která zasáhla i branži klasické hudby. Celý rozhovor si můžete poslechnout a přečíst zde.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*