První novoroční filmový večer

Soirée film du Nouvel An avec Febiofest / Novoroční filmový večer s Febiofestem

Do Nového roku kulturně a v mezinárodní společnosti vstoupili členové FČOK spolu se zástupci dalších komor – HST Obchodní komory Švýcarsko-Česká republika, Nizozemsko-české obchodní komory a Hispánsko-české obchodní komory v prostorách sálů Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě. Večer pod hlavičkou Mezinárodního filmového festivalu Febiofest Praha navštívili JE Roland Galharague, velvyslanec Francouzské republiky a JE José Manuel Revuelta, španělský velvyslanec. Hosty přivítal také William Lobkowicz ml.

Dalším významným hostem byl herec Josef Laufer, který reprezentoval jeden z možných filmů večera, Starci na chmelu. Nakonec si však účastníci odhlasovali v těsném poměru legendární hořkou komedii „Hoří, má panenko“ od režiséra Miloše Formana. Film opatřený anglickými titulky byl promítán na velkém plátně v Císařském sále Lobkowiczkého paláce.

Účastníci měli kromě kulturního zážitku také zážitek gastronomický v podobě ochutnávky vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství Roudnice nad Labem a delikates kuchyně Lobkowiczkého paláce –to vše mohli vychutnat na terase s výhledem na osvětlenou zimní Prahu.

Další plánovanou kulturní akcí Francouzsko-české obchodní komory je komentovaná prohlídka výstavy Bonjour, Monsieur Gauguin, čeští umělci v Bretani.

« 1 z 3 »
About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*