Senát schválil novelu živnostenského zákona

Senát Parlamentu ČR ve středu schválil návrh zákona o živnostenském podnikání (živnostenský zákon) a o správních poplatcích, které připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu s cílem snížit zátěž podnikatelů a zlepšit podnikatelské prostředí v ČR.

Novela mj. odstraňuje povinnost podnikatelů oznamovat živnostenskému úřadu identifikační údaje členů statutárního orgánu právnických osob a vedoucích odštěpného závodu zahraničních osob, které jsou zapisovány do živnostenského rejstříku. Nově se též sjednocují překážky provozování živnosti, které navazují na sankční zrušení živnostenského oprávnění.

Návrh dále zavádí možnost vydávat na žádost hromadné soubory (sestavy) s aktuálními veřejně dostupnými údaji podnikatelů a klade si za cíl zkvalitnit právní úpravu živnostenského zákona v návaznosti na aplikační praxi například úpravou zmocnění pro vydávání tržních řádů, zajištění řádného fungování centrálních registračních míst, definováním některých pojmů v návaznosti na základní registry atp.

Realizace navrhovaného zákona nepředpokládá mimořádné výdaje ze státního rozpočtu ani z ostatních veřejných zdrojů. Navrhovaná změna živnostenského zákona pozitivně ovlivní podnikatelské prostředí, což může mít příznivý vliv na konkurenceschopnost ČR.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*