Skupině EUROVIA CS se v roce 2017 dařilo, její obrat vzrostl na 14,8 mld. Kč

Stavební Skupina EUROVIA CS dosáhla v roce 2017 konsolidovaného obratu 14,8 mld. Kč, což představuje nárůst oproti předchozímu roku o 10,4 %. Hospodářský výsledek před zdaněním činil podle mezinárodních účetních standardů 784 mil. Kč. Rentabilita tržeb, tedy podíl zisku před zdaněním na tržbách, se pohybovala na úrovni 5,3 %. V roce 2018 plánuje firma proinvestovat téměř 600 mil. Kč, a to především do moderního vybavení a rozvoje zaměstnanců.

Rok 2017 byl pro Skupinu EUROVIA CS ve znamení pozitivního bilancování hospodářských výsledků. Došlo k navýšení zisku a také ke zvýšení obratu společnosti. Vzrostl i počet zaměstnanců, a to na 2 901 lidí. „Těší mě, že i přes složitou situaci na českém a slovenském stavebním trhu se nám daří. Nadále také rozšiřujeme základnu našich zaměstnanců, profesionálů, kteří jsou klíčem úspěchu naší společnosti a patří jim mé poděkování. V tomto roce plánujeme investovat celkem 600 mil Kč. Finance půjdou především do vzdělávání a školení našich lidí a také do moderního technologického vybavení a vývoje,“ komentuje situaci Martin Borovka, předseda představenstva EUROVIA CS.

Silnice a městské komunikace tvoří 65 % z celkového objemu prací společnosti. Celkem 13 % pak připadá na železnice a tramvajové trati a 13 % také na mostní stavby. V roce 2017 se důležitou součástí aktivit EUROVIA CS stala také údržba komunikací. Kromě údržby v Libereckém kraji, kde působí již 13 let, zahájila firma zimní údržbu silnic také v Moravskoslezském, Olomouckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

„V minulém roce jsme dokončili několik zásadních projektů. Například úseky dálnice D3, které jsme předali do užívání několik měsíců před plánovaným termínem. Rekonstruovali jsme tramvajové trati v historické části města Olomouc, v Liberci nebo v Praze na Klapkově ulici. Na Slovensku jsme dokončili úsek dálnice D3 u Žiliny, jejíž součástí je monumentální estakáda přes Hriňovskou přehradu,“ doplňuje Martin Borovka.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1878 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*