Sumi Jo okouzlila pražské publikum

Orchestr PKF-Prague Philharmonia v neděli 17. prosince na koncertu v zaplněném Rudolfinu doprovodil jihokorejskou sopranistkou Sumi Jo. Se svými více než 50 nahrávkami je Sumi Jo, dvojnásobná držitelka Grammy, jednou z nejprodávanějších pěvkyní klasické hudby na světě. Zpívala na všech velkých operních scénách od New Yorku přes Londýn a Vídeň až po Milán. V současnosti v Itálii také žije. Soundtrack k filmu Mládí režiséra Paola Sorrentina ji vynesl nominaci na Oscara a Zlatý glóbus 2016.

I když koncert nebyl operním recitálem, veškerá pozornost se soustředila na Sumi Jo, operní hvězdu z největších. Přestože byla nahlášená její slabá zdravotní indispozice, z plánovaných pěti písní a árií z děl Richarda Strausse a W. A. Mozarta vynechala jen Mozartovu árii a ve čtyřech zbývajících zcela okouzlila publikum. Její hlasová ekvilibristika, práce s dechem, lehké koloratury, to vše zaznělo jen s menší dynamikou než jindy.

Velkou zásluhu na nádherném večeru má i šéfdirigent PKF, Francouz Emmanuel Villaume, při doprovodu i instrumentálních skladbách programu.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1960 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*