Třetí ročník donátorské řady PKF – LOBKOWICZ abonmá 2019

Foto: Petra Hajska

„Umění nemůže vzkvétat bez těch, kteří ho s láskou a entusiasmem podporují.“ Těmito slovy zve na třetí ročník donátorské koncertní řady PKF – LOBKOWICZ abonmá 2019 na podporu uměleckých aktivit orchestru PKF – Prague Philharmonia její hudební ředitel a šéfdirigent Emmanuel Villaume. Cyklus s již tradičním podtitulem „Setkání s příběhy umění“ nabídne opět čtyři mimořádné večery spojující hudební, výtvarný a gastronomický zážitek v prostorách Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě. Prodej předplatného na rok 2019 zahájen. Zatím výhradně abonentní vstupenku lze rezervovat online na www.pkf.cz/lobkowicz.

Třetí ročník přivítá čtveřici mimořádných umělců: sopranistku Kateřinu Kněžíkovou, držitele International Classical Music Award 2017, violoncellistu Daniela Müllera-Schotta, hornistu a dirigenta Radka Baboráka a iránského cembalistu Mahana Esfahaniho, v historii prvního hráče na cembalo, který byl pozván k sólovému recitálu na BBC Proms v Londýně.

Programově řada PKF – LOBKOWICZ abonmá 2019 výrazně vybočí ze svého dosud tradičního modelu hudby 18. a počátku 19. století, byť tato zůstává i nadále páteří této koncertní série. V roce 2019 ovšem nabízí i skladby Gabriela Faurého, Bohuslava Martinů, Alberta Roussela, Nina Roty, Leona Sinigaglii, Claudia Monteverdiho, sólové suity Johanna Sebastiana Bacha nebo Jazzový koncert pro cembalo a komorní orchestr Josepha Horowitze. Programy jsou od každého ze sólistů sestaveny unikátně pro tuto koncertní řadu a propojují řadu stylů, nálad a různorodých nástrojových kombinací.

„Donátorská řada PKF – LOBKOWICZ abonmá je důležitou součástí koncertní nabídky orchestru PKF – Prague Philharmonia, jak co se týče umělecké profilace orchestru, tak z fundraisingového hlediska. Uvědomme si, že PKF je nezávislým tělesem bez stálého zřizovatele. Dotace z veřejných rozpočtů, o které se – s výjimkou čtyřletého grantu od hlavního města Prahy – musí navíc každoročně znovu a znovu ucházet, ročně pokrývají necelé čtyři měsíce našeho ročního fungování. Dalších zhruba 60 % prostředků získáváme svou vlastní koncertní činností a z darů korporací a soukromých osob. Koncertní aktivita PKF – Prague Philharmonia je enormní. Ročně odehraje kolem stovky koncertů, z toho 30 až 40 mimo Českou republiku. Není tedy pochyb, že PKF patří tradičně k nejvýznamnějším propagátorům české kultury v zahraničí. To, co za 25 let své existence svou vlastní nezměrnou prací, houževnatostí a kvalitou dokázala, je hodno velkého obdivu. Rád bych proto vyzval všechny, kteří hledají kvalitní a dynamický kulturní projekt s potenciálem se rozvíjet, aby spojili své síly právě s PKF. Jednou z mimořádně atraktivních cest je i zakoupení PKF – LOBKOWICZ abonmá,“ komentuje a motivuje k podpoře PKF její ředitel Radim Otépka.

Donátorská řada PKF – LOBKOWICZ se koná v úzké spolupráci s rodinou Lobkowiczů. Návštěvníci koncertů se i v roce 2019 budou setkávat s kurátory Lobkowiczkých sbírek nad zajímavými hudebně-historickými tématy a budou mít tradičně možnost vstupu do umělecké expozice Lobkowiczkého paláce.

Více informací o jednotlivých koncertech a seznam podporovatelů a partnerů projektu jsou k dispozici na www.pkf.cz/lobkowicz

 

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*