Václav Stejskal, mistr ČR v rallye třídy 8

Václav Stejskal Jr. se pohybuje kolem rallye od svých dětských let, závodit začal v 18 letech. Po dokončení studia práv se stal Mistrem republiky ve třídě 8 a českým reprezentantem. Jak se jezdí rallye v Česku a co všechno závodník stíhá?

Kudy vedla tvoje cesta k rallye?

Taťka začal závodit již před mým narozením a aktivně se mu stále věnuje. V prostředí rallye jsem tedy od malička vyrůstal. Pak jsem začal po závodech jezdit i v pozici mechanika. Když mi bylo 16 let, zvažovali jsme účast v tehdy poměrně kvalitně obsazeném poháru mládeže. Z důvodu stavby nové dílny a studijních povinností k tomu ale nakonec nedošlo.

Kdy jsi poprvé řídil auto?

Předtím, než jsem získal řidičák, jsem moc nejezdil. První závod jsem absolvoval v 18 letech, ale nebyla to premiéra nijak úspěšná. Asi v páté zatáčce jsem havaroval a soutěž pro nás skončila. Pak jsem si dal dva roky pauzu a i poté jsem odjel vždy pár vybraných podniků za sezonu. S taťkou jsme měli dohodu, že závody na vyšší úrovni zkusím až po ukončení studií.

V jakém autě jezdíš závody a kdo ti ho chystá?

V letošním roce jezdím se dvěma vozy. Prvním z nich je Renault Clio Sport ve specifikaci Ragnotti. Jde o poslední závodní model, který byl postaven přímo v továrně Renault Sportu v Dieppe. Je poměrně blízký sériovým modelům Renault Sport, ale dá se s ním závodit na velmi pěkné úrovni. S tímto vozem se letos, stejně jako loni, účastníme podniků MČR v Rally.

Druhým vozem je Renault Clio R.S. R3T. Jde o poslední závodní model Renault Sportu, špičkové sportovní náčiní v kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou. Tento je naopak velmi odlišný od sériového Clia R.S. Provoz je však daleko nákladnější. S tímto vozem, který jsme postavili v naší dílně, se v rámci reprezentace ČR účastníme European Rally Trophy. Oba vozy na závody připravujeme sami. Spoustu úsilí mému závodění věnuje především taťka, kterému bych tímto rád poděkoval.

Na který závod vzpomínáš nejraději?

Nejraději vzpomínám na loňskou Barum Rally, což je nejprestižnější a jeden z nejnáročnějších závodů v ČR. Na tomto závodě jsme loni startovali poprvé a po oba dny jsme sváděli velkou bitvu o vítězství s několikanásobným vítězem třídy z minulých let, navíc v extrémních podmínkách, kdy jsme při venkovních teplotách okolo 40°C měli v autě asi 70°C. Dvě rychlostní zkoušky před cílem to pro nás nevypadalo dobře. Ale ještě jsme zabojovali a nakonec, po 230 měřených kilometrech, slavili vítězství o 5,6 s a dostali se tak zpět do boje o celkový titul. Ten se nám pak podařilo vybojovat na domácí půdě při závěrečné Rally Klatovy.

BALC0081 – kopieCo pro tebe znamená loňský zisk mistrovského titulu ve třídě 8?

Zisk titulu pro mne znamená obrovské ocenění práce celého týmu. Na všech závodech jsme startovali poprvé, s ohledem na pracovní povinnosti jsme jeden závod vynechali, potkali nás technické problémy, ale i přesto se nám titul podařilo, po třech prvních a jednom druhém místě v jednotlivých závodech, získat.

Díky titulu jsem byl Svazem rally Autoklubu ČR vybrán do užší reprezentace České republiky pro sezónu 2016, z čehož plyne podpora našich zahraničních závodních aktivit.

Jaké jsou tvé další závodní plány?

V letošní sezoně bychom rádi obhájili mistrovský titul ve třídě 8 v rámci MČR. Na zahraničních závodech chceme především získat zkušenosti s novým vozem a jinými tratěmi. Rádi bychom se rovněž umístili v TOP 3 v rámci ERT Junior. V dalších sezonách se chci stále jezdecky zlepšovat, zrychlovat na všech površích a úspěšně reprezentovat ČR. Cílem je stát se špičkou v českém i mezinárodním poli v rámci 2WD a poté přejít do bojů o absolutní pořadí, s vozem s pohonem 4×4.

S tím souvisí i plán rozvoje našeho týmu, kde bych se rád postaral o jeho stabilizaci a zajištění rozpočtu na celý kalendář formou spolupráce se silnými partnery. Rovněž se chceme více zaměřit na pořádání doplňkových aktivit, jako jsou firemní akce na míru a různé zážitkové dny. To by nám mělo pomoci k realizaci našeho závodního plánu.

 

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*