Vánoční koncert FOK ozdobí první houslista Berlínské filharmonie Daishin Kashimoto

foto Petr Dryc

Letošní Vánoční koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, který se koná 19. a 20. prosince 2018 v Obecním domě, ozdobí zvukem svých houslí první hráč Berlínské filharmonie a špičkový sólista Daishin Kashimoto. Zahraje překrásný Třetí houslový koncert francouzského skladatele Camilla Saint-Saënse. Na programu se dále objeví Čajkovského Pátá symfonie. Večer bude řídit šéfdirigent Pražských symfoniků Pietari Inkinen.

 „Saint-Saënsův Třetí houslový koncert jsem si vybral proto, že bych byl rád, kdyby se tomuto dílu dostalo většího povědomí publika. Tato krásná, romantická hudba se podle mého názoru výborně hodí k atmosféře Vánoc. Doufám, že z ní budou posluchači nadšeni stejně jako já,“ uvedl Daishin Kashimoto. „Do Prahy se těším také na to, že si zahraji pod taktovkou Pietari Inkinena, kterého znám od doby, kdy jsme společně studovali housle u Zakhara Brona. Je to už přes dvacet let! Jako s dirigentem jsem s Pietari Inkinenem poprvé vystoupil před sedmi lety v Japonsku, kam se mimochodem společně znovu podíváme v lednu 2019 v rámci turné Pražských symfoniků,“ dodal.

VÁNOČNÍ KONCERT
19. a 20. 12. od 19.30
Smetanova síň, Obecní dům

LADISLAV VYCPÁLEK Vzhůru srdce, variace na husitský chorál
CAMILLE SAINT-SAËNS Koncert pro housle a orchestr č. 3 h moll
PETR ILJIČ ČAJKOVSKIJ Symfonie č. 5 e moll

Daishin KASHIMOTO | housle
SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK
Pietari INKINEN | šéfdirigent

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*