Vitrína českých a slovenských filmů se v červnu představí v Paříži

Od 9. do 16. 6. 2017, přiveze filmový festival Czech-In do francouzské metropole už počtvrté od roku 2009 výběr toho nejlepšího z české a slovenské filmové produkce posledních let. V kině l’Entrepôt u Montparnass bude uvedeno téměř patnáct celovečerních a krátkometrážních filmů, dokumentů i animací pro děti, chybět nebudou ani oblíbená setkání s filmovými hosty.

Letos se mohou Pařížané těšit mimo jiné na sedm titulů, které festival uvede ve francouzské premiéře. Patří mezi ne film Jana Němce Vlk z královských Vinohrad, který festival otevře, a Učitelka režiséra Jana Hřebejka, který svůj film osobně představí na závěrečném večeru. Bohdan Sláma pak doprovodí svůj nový film Bába z ledu. Slovenský režisér Michal Kollár přiveze svůj koprodukční snímek Červeny kapitán. Festival rovněž uvede dva filmy Miloše Formana, Amadeus a Přelet nad kukaččím hnízdem, jakožto poctu k mistrovu výročí 85. let.

Tradicí festivalu se stává spolupráce se studenty proslulé pražské filmové školy FAMU, kteří i letos přivezou své filmy, a v předvečer zahájení festivalu se setkají v Českém centru Paříž se zástupci francouzské filmové školy La Fémis na debatě o paralelách a rozdílech v přístupu k výuce.

O nejlepším snímku festivalu rozhodnou svými hlasy diváci. Z účastníků diváckého hlasování pak budou vylosována jména těch, kteří si z festivalu odnesou i malý dárek.

Návštěvnost festivalu se ročník od ročníku zvyšuje. Doufáme, že tak tomu bude i letos, a že se nám podaří dostat ještě lépe Czech-In do povědomí francouzského publika. Další etapou po festivalu je přenesení maximální počet dosud uvedených filmů, které nejsou ve Francii v kinodistribuci, na francouzskou VOD platformu tak, aby se legálně na filmy mohli podívat i ti diváci, kteří jsou v jiných městech a regionech, a do Paříže se během festivalu nedostanou, říká Markéta Hodoušková, ředitelka Czech-in festivalu.

Festival Czech-In, který si klade za cíl propagovat českou a slovenskou kinematografii ve Francii, letos finančně podpořil Státní fond kinematografie, Ministerstvo kultury ČR a Ministerstvo zahraničních věcí ČR, a festival se již počtvrté uskuteční pod patronací Velvyslance České republiky ve Francii.

Program festivalu zde: http://paris.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/czech-in-film-festival-4e/ 

Na Čtvrtý ročník Czech-in festivalu lze finančně přispět v rámci crowdfoundingové kampaně na: https://www.kisskissbankbank.com/4eme-edition-de-czech-in-festival-du-cinema-tcheque-et-slovaque-en-france

záhalví festival paříž

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*