pracovní snídaně Peterka & Partners: Specifika soudních řízení ve Francii se zaměřením na pojistné spory

Advokátní kancelář PETERKA & PARTNERS Vás srdečně zve na pracovní snídani „Specifika soudních řízení ve Francii se zaměřením na pojistné spory a možná nemilá překvapení“.

Francie je významným hráčem na mezinárodním trhu zboží a služeb a své aktivity tam směřuje velká řada zahraničních firem, včetně těch českých a slovenských. Tyto si zpravidla sjednávají pojištění u českých a slovenských pojišťoven. Smlouvy většinou obsahují prorogační doložku ve prospěch českých resp. slovenských soudů a ujednání o rozhodném právu, českém nebo slovenském. I přesto často nastane situace, že pojišťovna obdrží předvolání k francouzskému soudu a ten navíc může postupovat podle francouzského práva.

Zajímá Vás, v jakých případech a jakým způsobem může k výše uvedenému dojít, jak řízení ve Francii probíhá, jaká jsou specifická rizika vyplývající z francouzského práva především pro pojišťovny, a zda a jak se jim lze bránit? Naše advokátní kancelář má jedinečné know-how, pokud jde o právní služby ve Francii.  Spolupracovali jsme s řadou francouzských advokátních kanceláří na mnoha případech a máme bohaté zkušenosti i s řešením pojistných sporů ve Francii. Rádi Vám tuto problematiku přiblížíme z teoretického i praktického pohledu. 

Program

8:45 –9:00 Registrace

9:00 –10:15Prezentace
Prolomeníujednáníorozhodnémprávuavolběfóraajehohlavnídůsledky(průběhadélkařízení,uplatněníimperativníchnoremfrancouzskéhoprávaaj.)
Specifické žaloby podle francouzského práva:
→Přímá žaloba subdodavatele proti objednateli (Actiondirecte)
→Povolání za ručitele (Appelen garantie)
→Regresní nárok (Actionrecursoire)
Příkladyrizikpropojišťovnyamožnostiobrany(rizikoprolomenípojistnýchlimitů,specifikasubrogacepodlefrancouzskéhopráva)

10:15–10:30Diskuze

Přihlášky prosím zasílejte do 12. června na Viktória Andraščíková, andrascikova@peterkapartners.cz.
Seminář proběhne v českém jazyce.
Účast je bezplatná.

About Francouzsko-česká obchodní komora / Chambre de commerce franco-tchèque 1980 Článků
Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Pro členské společnosti i veřejnost pořádá tým FČOK debatní obědy, tematické kluby a konference, Speed Business Meetingy v Praze a v regionech, kulturní a společenské akce, turnaje v pétanque a golfu a nově také sportovní tréninky. V roce 2014 byla obnovena tradice udílení Ceny FČOK. Za celý rok 2016 přišlo na akce FČOK více než 4300 hostů. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem. FČOK je členem CCI France International, která sdružuje 120 francouzských obchodních komor v 90 zemích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*